NERŪDIJANČIO PLIENO TROSAI

Urbanistikos tendencijos tai puikiausias visuomeninių, istorinių, sociakultūrinių, ekonominių bei gamtinių reiškinių atspindys.
Miestai, tai tam tikra prasme visuomenės rūbai, kurie neretai pasako daugiau nei galime numanyti.


Viena Portugališka ateitį projektuojanti istorija pasirodžiusi XX amžiaus priešaušryje pasakojo, jog kai statysime namus iš stiklo ir plieno, tolimoje užmarštyje paliksime visas įmanomas negandas – tai bus aukščiausių technologinių pasiekimų epocha garantuosianti amžinąją laimę....
  • Fasadų apželdinimas
  • Tinklai bei jų sistemos
  • Profiliai
  • Apsauginės atitvaros
  • Laiptinių baliustrados
  • Tiltų saugumo sprendimai
  • Erdvinės struktūros

Ambicinga ir šiek tiek naivoka istorija-spėjimas praktiškai išsipildęs. Tačiau kažkur paraštėse liko pažadėta amžinoji laimė, lygiai taip pat kaip ir žaliosios miestų erdvės.

Besiplečiantys urbanistiniai poreikiai išplečia miesto ribas visomis kryptimis – tiek horizontaliuoju teritoriniu požiūriu, tiek vertikaliai didinant pastatų aukštingumą. Todėl neišvengiamai pamažu atsiduriame betoninėje pievoje, su plieno ir stiklo medžiais pasipuošusiais elektriniais apšvietimo žiedais.

...
...
...

Ganėtinai atšiauri ir akivaizdžiai dirbtinė panorama. Sužavinti, tačiau ilgainiui varginanti ypač esant žalumos trūkumui. Tačiau taip ir tik tol, kol technologijos ir gamta egzistuoja atskirai, o jų susijungimai yra daugiau žavingas atsitiktinumas nei kruopščiai suplanuota išraiška.

Ieškodami tvarių išeičių, bei vieno iš daugelio savo produkcijos pritaikymo Šveicarijos Berno mieste įsikūrusi nerūdijančio plieno trosų kompanija JAKOB sujungia inžineriją, technologijas, daugiau nei amžių trunkančią meistrystę ir gamtą.

...

JAKOB sukurta GREEN SOLUTIONS linija šiandienos urbanistikos galimybių avangardas. Pasitelkdami natūralią vijoklinių augalų energiją bei lapiją – JAKOB produkcija pateikia sprendimus dažniausiai sutinkamoms vijoklinių augalų rūšims, idant augalai galėtų natūraliai vytis ir „keliauti“ fasadu jo nežalodami.

Žalieji pastatų fasadai, kuria tvarią modernybę, kurioje gamta ir technologijos harmoningai atliepia svarbiausius šiandienos urbanistikos poreikius – minimaliomis erdvės sąnaudomis sukuriami žalieji plotai, kurie tarnauja ne tik kaip erdvių modeliavimo elementas ar dekoras, tačiau drauge sukuria tvarias sąlygas urbanistinės biodiversijos išlaikymui bei išplėtimui. Dar daugiau, žalieji pastatai formuoja draugiškas erdves, kuriose išnyksta riba tarp miesto ir jo periferijos, žalumos prieglobsčio bei jos visiško nebuvimo.